„Dwór Myśliwski Ustronie”

Obiekt zabytkowy położony wśród lasów na pograniczu trzech województw: Wielkopolski, Opolszczyzny i województwa Łódzkiego.

PO COVIDOWY RESET

Masz dosyć migającego monitora komputerowego, dosyć ciągle dzwoniącego telefonu, dosyć informacji więcej złych jak dobrych?

Zapraszamy do nas!

Masz dosyć smogu, dosyć wdychania samochodowych spalin i zgiełku miasta?

Zapraszamy do nas!

Masz dosyć maseczek, dosyć zakazów, dosyć obostrzeń, dosyć straszenia covidem, dosyć po prostu wszystkiego?

Zapraszamy do nas!

Ośrodek Naukowo-Edukacyjny „Dwór Myśliwski Ustronie” położony nie daleko Kępna, wśród lasów na granicy trzech województw : Łódzkiego, Wielkopolski i Opolszczyzny. Miejsce znane ze swoich magicznych właściwości. Tutaj odradzają się siły witalne człowieka, organizm ładuje swoje akumulatory. Brak promieniowania geopatycznego przyczynia się do dobrego samopoczucia.

Wielki Książę Fryderyk Badeński będąc na polowaniu w okolicznych lasach poczuł tą niesamowitą moc i wybrał to miejsce na wybudowanie dworku myśliwskiego. W 1877 roku zawitali w progi dworu Jego pierwsi goście wraz z ówczesnym Cesarzem Prus Wilhelmem Hohenzollernem. Tutaj w latach międzywojennych pod patronatem Żarminy Składkowskiej funkcjonowało prewentorium dla dzieci „Biały Raj”. Dla nich wybudowano tzw. solarium, które do dzisiaj służy Gościom. Tutaj w okresie drugiej wojny światowej władze niemieckie utworzyły „Dom dla niemieckiej matki z dzieckiem”. Tutaj od 1956 roku przez 60 lat był Dom Pracy Twórczej. Świat nauki, artyści, politycy wybrali to miejsce do pracy , na odpoczynek i nabrania sił.

 

Magia tego miejsca działa do dnia dzisiejszego

Jeżeli chciałbyś odpocząć w ciszy, w otoczeniu przyrody, wysłuchać porannych ptasich treli i wieczornego śpiewu skowronka?

Przyjedź  do nas!

Jeżeli chcesz wypocząć w przytulnym pokoju i nacieszyć się tradycyjną polską domową kuchnią?

Przyjedź do nas!

Jeżeli kochasz książki, na pewno znajdziesz nas coś dla siebie. Bogaty księgozbiór zadowoli nawet najbardziej wybrednego czytelnika. Jeżeli chcesz nacieszyć się słowem pisanym?

Przyjedź do nas!

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się o lesie, o pracy leśnika, o zadaniach myśliwego?
Zapraszamy do naszej Izby Leśnej?

Przyjedź do nas!

Jeżeli kochasz zwierzęta domowe ich przyjaźń i wierne spojrzenie. Jeżeli lubisz spacery i odpoczynek w towarzystwie piesków?

Przyjedź do nas!

Jeżeli chciałbyś pochodzić boso po rannej rosie, zażyć kąpieli słonecznych, wyciszyć się i odrodzić?

Przyjedź do nas!

Ceny:

Pokój 1 -osobowy 100 zł/doba
2 - osobowy 160 zł/doba

 

Wyżywienie:

Śniadanie 25 zł/szt.

obiad 28 zł/szt.
kolacja 25 zł/szt

 

Adres, kontakt:
Ośrodek Naukowo-Edukacyjny "Dwór Myśliwski Ustronie"
Trzebień 73
63-645 Łęka Opatowska
tel. 733 139 190
e-mail: lzd.ustronie@gmail.com

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Dworu.
Jesteśmy elastyczni i otwarci na wszelkie propozycje i zmiany.

Zapraszamy do współpracy

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.